top of page

במרכז רפואת הפה והשתלות שיניים של ד"ר דוד לביא

תמצאו מכשור חדיש ומתקדם והכל במקום אחד.הכולל צילום פונורמי- CT, לייזר מתקדם ביותר ועוד.
המכשור המתקדם יתן לכם ולרופא אפשרות לקבל אבחנה מדוייקת בזמן הקצר ביותר. 

אנו שמחים להציג לכם את המגוון רחב של שרותי רפואת שיניים:
 

השתלות שיניים

  • כירורגיה פה ולסת

  • שיקום הפה ומשמרת

  • טיפולים אסתטיקה והלבנות שיניים

  • טיפולי שורש (גם מורכבים)

  • טיפולי חניכיים

  • אישור שיניים

  • טיפולים עם גז צחוק,  הרדמה כללית ולייזר

  • צילומי דיגיטליים כולל CT ופנורמיים

  • ייעוץ מומחים

  • חוות דעת משפטי

 

CT - אבחנה הכי מדוייקת

 

את רפואת שיניים המודרנית של היום לא ניתן לדמיין ללא אמצעי הדמיה. למרות שבדיקה ויזואלית קפדנית של רופא שיניים מהווה יסוד לכל אבחון קליני, ללא אמצעי הדמיה האבחנה אף פעם לא תהיה מדויקת ומקיפה.

 

שנים אחרונות מכשירי הדמיה התפתחו בשני כיוונים שונים: בכיוון הורדת רמת הקרינה ובכיוון הדמיה תלת ממדית. 
אין ספק שצילומי רנטגן "רגילים", קרי דו-ממדיים, אינם מספקים את מלוא המידע לגבי רקמות קשות בחלל הפה. המוגבלות שלהן נובעת מסיבה פשוטה שבמהלך הצילום ישנה חפיפה בין סטרוקטורות אנטומיות שונות – עובדה המקשה על האבחון. בנוסף לכך גם לא ניתן לבצע מדידות מדויקות על סמך צילומי דו ממדיים ולקבל מידע על מיקום התלת ממדי של שורשים, תעלה מנדיבולרית או מערות הסינוס בלסת העליונה. צילום פנורמי וצילומי סטטוס אינם מספיקים מידע מדויק לגבי עובי העצם, קירבה לעצבים, כלי דם או הימצאותם של תהליכים פתולוגים כאלה או אחרים. המידע המתקבל הינו משוער וקביעת אבחנה קלינית או תכנית טיפול אינה אפשרית על סמך צילומים אלה ומאלצת להפנות מתרפא לצילום תלת ממדי – צילום CT.

 

שימוש בטכנולוגית CT מאפשרת לקבל את המידע הנדרש אך שימוש בו עד לאחרונה היה מוגבל לשתלים וכירורגיה בלבד עקב קרינה רנטגנית גבוהה וחוסר יחס נזק תועלת לגבי תחומים אחרים של רפואת שיניים כגון אנדודונטיה, אורתודונטיה, פריודונטיה או אפילו רפואת שיניים משמרת.

 

היום בזכות טכנולוגית (Cone Beam Computer Tomography (CBCT ניתן לצמצם משמעותית את כמות הקרינה לה נחשף המתרפא, זמן החשיפה, הגבלת האזור המוקרן וקבלת תמונה בעלת חדות גבוהה בהרבה מזו שניתן לקבל במכשיר CT ספירליים.

עקב כך ניתן להרחיב התוויות לשימוש ב – CBCT לתחומים אחרים של רפואת השיניים.

 

הפנים של רפואת שיניים מודרנית הן ליישום העקרונות של התערבות מזערית (Minimal Intervention) וקבלת תמונה מדויקת עשויה להביא לטיפול הנחוץ בשיטה שמרנית יותר, לחסוך מהמטופל טיפולים מיותרים וצילומים דו ממדיים שאינם אינפורמטיביים. 
 

למרות העדר הנחיות ברורות ומוסדרות לגבי שימוש בצילומי רנטגן ברפואת שיניים במכשיר ייחודי זה חייב להיות מושכל, תוך שמירה על בריאות המרפאה והצוות המטופל.

הלייזר המתקדם ביותר-במרכזנו!

 

בשנים האחרונות נכנס מכשיר הלייזר לשימוש גם בתחום רפואת השיניים. הוא משמש למספר לא קטן של טיפולים, אם כי אינו יכול להחליף את רפואת השיניים הקונוונציונאלית בכל תחומיה. טיפול השיניים אושר בשנת 1997 על ידי ה - FDA - הארגון המפקח על המזון והתרופות בארה"ב- לטיפול בעששת ובריקבון שיניים, ומספר המרפאות המטפלות בשיניים בלייזר עולה בהתמדה.

 

אז איך זה עובד? קרן הלייזר היא קרן אור חזקה וממוקדת, אשר מאפשרת לחטא באמצעותה אזורים בשיניים ובחניכיים. היתרון הבולט של הטיפול בלייזר הוא שאין מגע פיזי ישיר עם האזור המטופל, מה שמפחית במידה משמעותית את הכאב. כמעט שאין צורך בהרדמה, הטיפול נמשך פחות זמן ומשאיר פחות טראומה.

החיטוי היסודי יגרום לפחות זיהומים ויפחית במידה ניכרת את השימוש באנטיביוטיקה. כן תפחת מידת הסיכון לאוכלוסיות רגישות לזיהומים- ילדים וקשישים למשל. בטיפול בלייזר מתאפשר לשלוט בדימום של כלי הדם באזור הטיפול, לכן קטנה מאד הסכנה לדימומים לא מבוקרים ולסיבוכיהם. הטיפול בלייזר מפחית את הצורך בתפרים, מה שחוסך בעיות רבות לחולי סכרת או לבעלי בעיות בקרישת דם, למשל.

 

רבים נרתעים מפני טיפולי שיניים בגלל בעיות טראומה. זמן טיפול קצר יותר, הפחתת מספר המפגשים הנחוצים לכל טיפול, פחות כאב והטיפול השקט לעומת קול הקידוח המפחיד של המקדחה- כל אלה, אשר יושגו באמצעות הטיפול בלייזר- יעזרו להפחית את הפחד והרתיעה מפני טיפולי שיניים.

 

איזה טיפולי שיניים ניתן לבצע בעזרת הלייזר?

- במקרה של שיניים רגישות ניתן לצפות אותן בפלואוריד אורגני. הדבר יפחית מרגישותן ויחזק אותן. טיפול הלייזר מסייע לספיגת הפלואוריד על ידי השיניים, וכך הוא מחזק אותן.

- טיפול שורש בלייזר יכול לפתור בעיות בתחום זה. בעזרת קרן הלייזר ניתן לחטא את שורש השן טוב הרבה יותר מאשר בשיטות שהיו מקובלות על היום. הקרן,
  אשר יכולה להגיע למקומות אליהם קשה להגיע בצורה אחרת, פולטת חום והופכת את האזור לסטרילי. תוך כדי כך היא סוגרת את כלי הדם, מה שמונע דימומים וזיהומים.
  יש לציין שאם שורש השן בנוי מתעלות מפוצלות יקשה על קרן הלייזר להגיע לכל מקום ויהיה צורך להשתמש בתמיסות היכולות להגיע לכל פיצול ופינה של השורש.

- בטיפולי עששת וסתימות תכין קרן הלייזר את השן למילוי. באמצעותה יסיר הרופא חלקי שן פגומים ויחטא את האזור לפני הכנסת חומרי הסתימה.
  הטיפול מכאיב
 פחות ושקט יותר מאשר הטיפול במקדח. אפשר להיעזר בלייזר לחיזוק הקשר בין חומר המילוי לשן. לא לכל מקום יש גישה לקרן הלייזר, ולכן יש מקרים בהם חייבים לחזור

  לשיטות הישנות. כן אין להשתמש בלייזר לצורך סתימות במתכת, אלא לסתימות לבנות בלבד.

- הלייזר משמש לזירוז טיפול הלבנת שיניים. הוא מאיץ את פעולת התמיסה אשר מלבינה את השיניים, ובכך ממעיט את מספר הטיפולים הנחוצים להלבנה.

- קרן הלייזר עוזרת לפתור בעיות חניכיים- זיהומים ודלקות חניכיים, כיבים, בעיות פיגמנטציה ואסתטיקה. היא מעצבת מחדש את החניכיים מחטאת אזורים נגועים ומסירה רקמות פגועות.

  הדיוק של הטיפול בלייזר מאפשר פתרון של בעיות חוזרות ונשנות, אשר אי אפשר לרפא כליל בטיפולים קונוונציונאליים. בנוסף לכך ניתן לבצע ביופסיה של החניכיים, גם ממקומות אליהם
  הגישה בעייתית, 
בעזרת קרן הלייזר.

 

בכל מרפאה המטפלת בשיניים בלייזר חייב להיות כל הציוד לטיפולים רגילים (שלא בלייזר), כדי לטפל בבעיות אותן אי אפשר לפתור באמצעות הלייזר. השימוש בלייזר ברפואת השיניים הוא, כאמור, יעיל, וחוסך כאבים וטראומות. אך יש לוודא שהרופא אצלו אנו בוחרים לבצע את טיפול השיניים בלייזר הוא מקצוען, מומחה ומנוסה בסוג זה של טיפול. מכשיר לייזר בידיים לא מיומנות

יכול ליצור סיבוכים לא קטנים. לכן יש לבחור את הרופא והמרפאה אשר יטפלו בשיניכם באמצעות לייזר בקפידה.

 

 

גז צחוק

 

טשטוש באמצעות גז צחוק, שיטה יעילה בטוחה ונפוצה המתאימה למקרים שלחרדה קלה  אך מאריך את מספר הפגישות הנחוצות.

טיפול שיניים בגז צחוק טשטוש קל בעזרת גז צחוק (N2O) ומכשיר לגז צחוק דיגיטאלי חדשני עם מערכת בקרה פנימית.

השיטה יעילה בטוחה ונפוצה ומתאימה למקרים של חרדה קלה. השימוש בגז צחוק מתאים כמעט לכל אחד, לילדים  ומבוגרים כאחד.

החומר בטוח לחלוטין לשימוש ואינו מצריך התאוששות ממושכת לאחר השימוש בו.

 

ההתפתחות המשמעותית של רפואת השיניים הפכה את הטיפולים השונים בשיניים ובחניכיים לבטוחים מאוד ולכאלה שכמעט ולא כרוכים בהם כאבים או אי נוחות מכל סוג. גם רופאי שיניים
אינם אותן דמויות מאיימות כפי שהתקבעו בפולקלור – ובכל זאת בני אדם רבים עדיין חוששים מטיפולי שיניים, דוחים אותם עד שכבר אין ברירה (ובמקרים מסוימים בשל הדחייה סובלים מנזקים חמורים עד בלתי הפיכים), וכל ביקור אצל רופא השיניים הוא עבורם חוויה טראומתית שרק מחזקת את הפחד שלהם מטיפולי שיניים ומגבירה את הסיכוי שגם בפעם הבאה בה יזדקקו לטיפול
שיניים הם ידחו אותו עד אין קץ. בדיוק עבור אנשים אלה מיועד “גז הצחוק” – גז ידידותי למשתמש המבטיח מעבר טיפול שיניים ללא פחדים וללא תחושות טראומתיות (אפשרויות אחרות הן טיפול שיניים בהרדמה מלאה או בטשטוש עמוק, אפשרויות המיועדות למקרים קיצוניים במיוחד).

 

מהו הנייטרוס אוקסיד?

שמו המדעי של גז הצחוק הוא נייטרוס אוקסיד, וסימונו הוא N20. גז זה והשפעותיו המרגיעות (ואף מרוממות הרוח) מוכרות למדע ולרופאים כבר מהמאה השמונה עשרה, והשימוש בו –
תחת פיקוח רופא שיניים, כמובן – בטוח לחלוטין ולא כרוכות בו סכנות. 
את גז הצחוק יש לשאוף ביחד עם חמצן – נייטרוס אוקסיד לבדו עלול לגרום לחוסר הכרה ואף לתוצאות חמורות יותר.

המינון המקובל של גז צחוק לטיפולי שיניים ביחס לחמצן המוזרם אל המטופל במקביל הוא כשלושים עד ארבעים אחוז. השפעתו של גז הצחוק מיידית: הוא מגיע תוך פחות מחצי דקה למוח,
ותוך כשתי דקות משרה עליו, על הגוף ועל הנפש רגיעה מוחלטת, חמימות נעימה, תחושת ריחוף קלה (ולעיתים גם עקצוץ קל בגפיים או סחרחורת קלה שבקלות. אם הסחרחורת חזקה או
שמתעוררת בחילה המטופל מתודרך להוריד את המסכה שדרכה הוא שואף את גז הצחוק ולדווח לרופא השיניים). על פי עדויות של מטופלים שהשתמשו בגז צחוק לטיפולי שיניים גם תפישת
הזמן משתנה, וכך גם השמיעה, וכמובן שכל החרדות מפני טיפול השיניים מתפוגגות.

בסיום הטיפול מופסקת הזרמת גז הצחוק והמטופל שואף אך ורק חמצן. השפעתו של הנייטרוס אוקסיד מתפוגגת תוך זמן קצר מאוד, והמטופל שב למלוא חושיו – כששיניו תקינות ובריאות.

 

מתי אי אפשר להשתמש בו לטיפולי שיניים?

גז צחוק אינו מומלץ לאנשים הסובלים מקלסטרופוביה, לנשים במהלך השליש הראשון של ההיריון וגם לא במקרים של בעיות נשימה דרך האף. גם מטופלים החוששים מאובדן שליטה עלולים לסבול מהזיות או תגובות לא נעימות בעת השימוש בגז צחוק. בכל מקרה חשוב לדעת שכל תחושה לא נעימה במהלך טיפול שיניים תחת השפעת גז צחוק תתפוגג מיידית ברגע שמסירים את המסכה ומפסיקים לשאוף את גז הצחוק. רצוי כי מטופל היודע שהוא עתיד לעבור טיפול שיניים תחת השפעתו של גז צחוק לא יגיע למרפאה אחרי ארוחה כבדה (מחשש להקאה) אך גם לא על בטן ריקה.

אסור להשתמש בגז צחוק לטיפולי שיניים מורכבים במיוחד הכוללים הליכים כירורגיים מסובכים ובהם השתלות שיניים. במקרים אלה יכול המטופל לבחור באופציית ההרדמה המלאה או הטשטוש העמוק. גז צחוק לטיפולי שיניים מקובל במיוחד כשהמטופלים הם ילדים (אם כי גם מבוגרים החוששים מזריקות, כך שעבורם טשטוש עמוק או הרדמה מלאה אינם אופציה מומלצת, מנצלים
בשמחה את גז הצחוק).

 

לגז צחוק לטיפולי שיניים לילדים יתרון משמעותי נוסף, שכן רוב הילדים, ובוודאי הצעירים יחסית שבהם, מתקשים לשבת על הכיסא במרפאת השיניים פרקי זמן ממושכים. הנייטרוס אוקסיד
מבטיח כי הם ישבו בשקט, נינוחים ושלווים

bottom of page